dovec gunes enerji santrali

Döveç Group, çevre duyarlılığının en somut örneklerini ASLAN KÖY ‘de kurduğu Kuzey Kıbrıs’ın en büyük 4. güneş enerjisi Santrali ile göstermektedir.

Aslan Köy ’de 20 Dönümlük bir alanda 3336 adet 330 Watt güneş paneli kurulumu tamamlanmıştır. 1100 kWp gücünde Döveç Group Güneş Enerji Santralinin 1 yıllık dönemde yaklaşık 400 konuta yetecek 2 milyon kWs elektrik enerjisi üretmesi planlanmaktadır. Döveç Group Şirketlerinin enerji ihtiyacının karşılanması için Döveç Construction ve Alfam Öğrenci Yurtları tarafından kurulan güneş enerjisi Santrali Döveç Group’un çevreye verdiği önemi yansıtmaktadır.

Döveç Group Yönetim Kurulu Başkanı Burçin Döveç, ASLAN KÖY ’de Döveç Group şirketleri Döveç Construction ve Alfam Öğrenci Yurtları tarafından kurulan güneş enerjisi sisteminin bölgede istihdam yaratacağını, çevreye ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Tesisin yılda yaklaşık 1,400,000 kg değerinde karbondioksit salınımını önleyeceğini belirten Döveç, bu miktarın yılda 62,235 ağacın temizlediği karbondioksit miktarına eşit olduğunu vurguladı. Bu tesisin ülkemize ve doğamıza hayırlı olması dileklerini iletti.