Güneş enerji sistemlerinin günümüzde pek çok alanda kullanılmaya başlandığını artık net bir şekilde görebiliyoruz. Bu kapsamda güneş enerji sistemlerinden biri de solar lamba olarak karşımıza çıkar. Güneşten aldığı enerji ile aydınlatma sağlayan bu lambalar, güneş battıktan sonra da aydınlatmaya devam ederler. Çünkü güneş havadayken pilinde enerji depolanır ve güneş battıktan sonra da aydınlatmayı devam ettirir.

Solar Lamba Nedir?

Bir sistem genelinde güneşten gelen enerjiyi elektrik enerjisine çeviren solar lambalar, bu sayede aydınlatmayı aktif bir şekilde gerçekleştirir. Aynı zamanda kapı ve pencere gibi kapalı alanlarda da solar lambalar kullanılır. Peki, bu durumda solar sistem nasıl enerji toplayacak? İşte burada da devreye dolaylı yoldan enerji elde etmek girmektedir. Yani dolaylı yoldan enerji toplanır ve elektriğe dönüştürülür. Sonrasında da aydınlatma devam eder.

Solar Lamba Nasıl Çalışır?

Solar lambalar, güneşten aldıkları enerjiyi panellerinde yer alan pillerde depolar. Daha sonra depoladıkları bu enerjiyi, günün tüm saatine yarar ve otomatik olarak aydınlatma imkanı sunar. Kıbrıs GES olarak bizler de Kıbrıs’ta profesyonel anlamda güneş enerji sistemlerine yönelik hizmet verdiğimiz için, bizleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Solar Lamba Ne İşe Yarar?

Güneşten aldıkları enerji ile aydınlatma sağlayan solar lambalar, yani güneş enerjisi lambaları, son yıllarda çok fazla tercih ediliyor. Peki, bu lambalar genel anlamda ne işe yarar?

  • Elektrik tesisatı olmayan yerlerde bile aydınlatma imkanı verir.
  • Elektrik tesisatı döşenmesine göre çok daha uygun fiyatlıdır.
  • Yenilenebilir bir enerji kaynağıdır.
  • Elektrik tesisatı döşeme maliyetinden kurtarmaktadır.

Yukarıdaki faydaları her daim sağlayan bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kıbrıs Solar Lamba Avantajları

Kıbrıs’ta solar lambalar ile aydınlatma imkanı elde etmek artık çok popüler bir durum haline geldi. Peki, solar lambaların getirdiği avantajlar nelerdir?

  • Elektrik maliyetlerinden kurtarır.
  • Elektriğin olmadığı yerlerde de kullanılabilir.
  • Günün her saatinde aydınlatma imkanı sağlar.

Yukarıdaki avantajları kullanıcılarına sunan solar lamba sistemleri, Kıbrıs GES farkı ile sizlere ulaştırılmaktadır. Bunun için Kıbrıs’ta sunduğumuz hizmetler kapsamında bizlerden hizmet alabilirsiniz. Detaylı bilgi için de bizimle iletişime geçmeniz mümkündür.

Bilindiği üzere lamba bir aydınlatma aracıdır. Bilinen ürünlerin hemen hemen çoğu elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Solar lamba güneş enerjisi ile çalışan bir üründür. Enerjiden tasarruf elde etmek ve geleceğimizi azami şekilde garanti altına almak için solar lamba gibi ürünlerden çok daha fazla yararlanmak zorundayız. Solar lambanın bir paneli ve içinde bir pili mevcuttur. Gün boyu güneşten enerji toplar ve bu pilde depolar. Havanın kararması ile birlikte aydınlatma sensörü devreye girmekte ve elektrik enerjisi gibi ışık vermektedir. Özellikle sokak lambalarında solar lambaların çok sık tercih edilmeye başlandığını belirtmek isteriz. Güneş ışınlarını depolaması ve elektrik enerjisine dönüştürmesi solar lambanın temel işlevidir. Özellikle sokak lambalarında bu ürünü tercih edebilirsiniz. Bunun dışında elektrik tesisatının maliyetli olacağı dağ ve bağ evlerinde de bu üründen faydalanabilirsiniz.

solar lamba

Solar Lamba Neden Kullanmalıyım?

Solar lamba pek çok alanda tercih edilebilir. Maliyeti çok düşüktür. Yollarda, sokaklarda, evinizin önünde, dağ evlerinde ve bunun gibi güneşin görüldüğü pek çok alanda güvenle kullanabilirsiniz. Şehir merkezlerinden uzaklaştıkça solar lamba ürünlerinin daha çok tercih edildiğini görmekteyiz. Solar lambanın tek maliyeti sadece ilk alım fiyatı olacaktır. Bunun dışında her ay başınıza dert olan yüksek elektrik faturalarından kesin olarak kurtulmuş olacaksınız. Gelelim solar lamba ürünlerinin fiyatlarına. Solar lambalar oldukça ekonomiktir. Katlanmanız gereken sadece ilk yatırım maliyeti olacaktır. Ürünlerin özelliklerinden dolayı kullanım ömürleri oldukça uzundur. Bir bina veya bir konut için döşetmek istediğiniz elektrik tesisatı maliyetine göre çok ekonomik olduğunu belirtebiliriz. Aradaki farkı anlamanız için konuyu şu şekilde ifade edebiliriz. Belli bir alan için yaptırmak istediğiniz elektrik tesisatından kat ve kat düşük bir alım bedeli olacaktır. Buna birde solar lamba ürünlerinin elektrik faturalarına etki etmediğini düşünürsek kazancınız çok fazla olacaktır. Özellikle 14 – 18 metre gibi çok büyük alanları aydınlatmak için kullanmayı düşünüyorsanız karınız daha fazla olacaktır. Firmamız solarevi.com aracılığı ile satışa sunduğu bu tip ürünleri standartlara uygun olarak üretir ve üretici garantisi vererek güvence sağlar.